Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego portalu internetowego. Chciałbym aby serwis przynosił mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej niszy, aby konkurencja nie była za duża. Rozmyślałem o czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może serwis, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera wizytówki firm od których pobieram kasę za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?
Wspólne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez dyrektorów firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu czynników. Właściwe pomysły i ich realizacja, oszacowanie konkretnego budżetu, umiejętne wyszukanie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż piknik firmowy może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się choćby na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy firmowej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Dobre planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do preferencji zaproszonych gości. Przygotowanie atrakcji, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/13/kinesiotaping-kurs-na-czym-polega-dynamiczne-plastrowanie-rowniez-jak-je-stosowac/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na biznes w Internecie i masz ochotę zrobić duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeśli myślisz poważnie o serwisie internetowym to po na początku musisz zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij wiadomość do 10 firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Później spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił większych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Porozmawiajmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość