Dobra reklama strony internetowej w pigulce

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Dobra reklama strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:29

Posiadanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoistnie się pozycjonowały i osiągały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe słowa kluczowe wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co uległo zmianie na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba firm w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalna pizzeria czy duży producent drzwi. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest reklamowanie swojej strony internetowej. Sposobów reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu właściwego słowa kluczowego: strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa ma być wysoko w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do odpowiedniej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych klientów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny sposób promocji strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który oferuje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Idealnie sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która oferuje rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Porozmawiajmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość